ערים תאומות – למי הן מועילות?

בעלון הרשת של מועצת מזכרת-בתיה התפרסמה הידיעה הבאה:

הנסיעה הזאת עלתה, טרם נעשתה, בישיבת המועצה, שם סיפר גבי גאון, ראש המועצה, על כוונתו לנסוע לאירוע במידון, ונוכח מצבה הכספי של המועצה, לממן נסיעה זו מכיסו.

על זה העירו חברי מועצה כי אם הוא מייצג את מזכרת בתיה, בנסיעתו, מזכרת בתיה, זאת אומרת המועצה המקומית, צריכה לממן את הנסיעה. לדעתי טענה זו נכונה, אם הוא מייצג את היישוב.

אבל אני שואל שאלה אחרת: לשם מה כל העניין? במה מועילה "ברית ערים תאומות" לתושב כלשהו של מזכרת בתיה. מחוץ לראש המועצה עצמו?

ככל שחשבתי על זה, אין לי, או לאיזה שהוא תושב אחר (מחוץ לראש המועצה עצמו) שום תועלת, ולו הקטנה ביותר, בברית ערים תאומות עם עיר כלשהי.

ראש המועצה נהנה, רואה את העולם, פוגש אנשים, מרגיש חשוב, כותבים עליו בידיעון המועצה, מראים תצלומים, זוכה בכבוד … . גם מדינת ישראל נהנית, מקבלת יחסי ציבור טובים בעולם. זה חשוב, אבל מדוע צריכה מזכרת בתיה לממן את זה?

אז גבי גאון צודק. נכון יהיה שהוא יממן את הנסיעה באופן אישי. נכון? אבל רגע … הרי הוא נוסע במסגרת תפקידו כראש המועצה, זאת אומרת שהיישוב מממן את משכורתו, אז בכל זאת המועצה מממנת חלק מהנסיעה.

ואף אם נתעלם לרגע מהשכר, אם הוא היחיד כאן שנהנה, ולא היישוב, איזו הצדקה ישנה לו להשתמש בטענה של ייצוג היישוב? לשם מה מזכרת בתיה זקוקה לייצוג באיזה אירוע זניח שאין בו שום תועלת?

אז המסקנה היא שכל בריתות הערים התאומות מיותרות לתושבים, זאת אומרת ליישוב, זאת אומרת לנו. אין שום הצדקה, מבחינתנו, התושבים, לממן אותן בשום אופן ובשום סכום.

ראש המועצה רשאי לנסוע לכל מקום בכספו ובחופשתו השנתית, כמו כל אחד, והוא כמובן זכאי לשאת את תואר ראש המועצה בכל מקום שיוצג או יציג את עצמו, שהרי הוא באמת ראש המועצה, אבל אל נא יתיימר לייצג אותי, או את תושבי היישוב בכלל, בנסיעות אלו.

ואם ישנה נסיעה שהיא לתועלת היישוב, זה עניין אחר. אבל בבריתות ערים תאומות, וכל הנסיעות והאירוחים והטקסים שקשורים במוסד הזה, אין לי, כתושב, שום עניין. הדבר הנכון באמת לעשות, הוא להפסיק אותן.

נמשיך לגור כאן גם בלי בריתות ערים תאומות, ולא נרגיש שהפסדנו משהו.

 

 

 

 להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s