מאלף ומשעשע

ברשימתי הקודמת כתבתי שהישיבה הבאה של מועצת מזכרת-בתיה תהיה מעניינת, ואולי אף משעשעת.

ואכן כן, היא היתה מאלפת ומשעשעת, אבל לא באופן שחשבתי. היה מעניין לראות איך דהן, ראש המועצה, מאלף את האופוזיציה.

בפחות מעשר דקות הפך את האופוזיציה, שקודם ניסתה להשמיע קולות של אריות, לחבורת כלבלבים מכשכשים בזנבם ומייבבים כדי לקבל ממנו לטיפה; לכיתת ילדים המתחננים לרצות את המורה, משתדלים להראות עד כמה הם ילדים טובים. כל מה שצריך היה לאילוף הוא קצת צעקות, קצת הטפות, קצת עיוות של החוק (היועצים המשפטיים עזרו בזה), וקצת דברי זלזול.

מעניין היה להקשיב לטון של הדיבור, אסרטיבי מצד דהן, אפולוגטי ולעיתים מתחנן מצד האופוזיציה. ונראה היה שהם בכלל לא טרחו להתכונן לתפקיד של חבר מועצה, ולא ידעו מה הם יכולים לעשות ואיך.

היחיד מבין כל חברי המועצה, לדעתי, שבאמת הבין מה קורה, היה דהן. כאשר סיים לדון בנושא שדחה את ההחלטה בו לישיבה הבאה, אמר על העניינים שנשארו "נלמד אותם בשיעור הבא".

ואם חשבתי שהגיע סוף העריצות של דהן, אז כפי שהדברים נראים – טעיתי גם טעיתי.


2 תגובות on “מאלף ומשעשע”

 1. ירח שלום, נתקלתי בפוסטים שלך בבלוג של עמותת מרחב משנה שעברה לגבי חשיבות תחזוקת הבית המשותף.
  אתה צודק במאה אחוז! ואוסיף גם שהחשיבות של הנושא לאיכות חיי שכונות מצתופפות גם עלה כנושא קריטי במחקר שהשלמתי בטכניון ב 2011.
  אם הנושא עדיין מעסיק אותך, אשמח לעמוד איתך בקשר, לראות אם יש לך תובנות חדשות, ואם התקדם משהו מאז ההתכתבות בבלוג?

  בברכה
  ליאת איזקוב
  054-4382417

 2. דוד הגיב:

  הגדרתך את מהלכו שלח מאיר דהן כהמשך שלטון עריצות מקורה בצרות ויחס מזלזל שמובילים אותך הכותב לאורך כל הדרך..מאיר דהן הוא ראש מועצה בעל ניסיון ניהולי מוכח וכך הוא הוצג במהלך כל הקמפיין…היטבת בהגינותך כבעל האתר להציג את פניהם האמיתיות של חברי המועצה החדשים כחסרי ניסיון….לאורך כל הקמפיין הצגנו במטה הבחירות את העובדה שהעברת שלטון לחסרי ניסיון יזעזע את היציבות במקרה הטוב והפחות טוב יטביע את כל מה שנעשה בעמל רב .והנה אתה צדיק בא ומאיר את אשר אמרנו..נכון להיום אין בנמצא שום דמות שיכולה להוביל מהלכים וליישמם בפועל להוציא מאיר דהן ראש המועצה המכהן..כל המתהדרים כשוטרי הסף במהלך הקמפיין סופם שישבו בשקט ויתנו למיקצוענים לבצע את מלאכתם. ….בעת הזו טרם קם מחליף ראוי למאיר דהן…..על כל פנים לפנינו חמש שנים של המשך עשייה לטובת תושבי מזכרת בתיה………………..דודו ביטון תנועת לב.\\\\מאיר דהן\\\\\


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s