תוכנית השימור של רחוב רוטשילד (6) – מה קורה?

זו הרשימה השישית בסדרת רשימות שעד עכשיו לא מיספרתי, על תוכנית (תב"ע) שהמועצה המקומית רוצה לאשר לרחוב רוטשילד, הרחוב הראשי של המושבה הישנה. ברשימות הקודמות סיפרתי על התוכנית ועל ההזדמנות להתנגד לה, שאלתי אם היא טובה לנו, כתושבים, הסברתי כי היא בלתי סבירה עד כדי כך שהיא נראית כבדיחה, כפרודיה על תוכניות, יותר מאשר כתוכנית אמיתית, וחשבתי איזו תוכנית דרושה באמת לרחוב רוטשילד.

ברשימה זו אספר מה נעשה עד עכשיו, ומה קורה, או ביתר דיוק – לא קורה עכשיו.

בסוף אוקטבר 2012 מסרתי ל"וועדת המשנה המחוזית להתנגדויות" את התנגדותי, בצרוף בקשה מקדימה שהוועדה תפסול את עצמה מלדון בתוכנית בגלל ניגוד העניינים המהותי שהיא נמצאת בו, בעניין התוכנית, או לפחות תפסול את התוכנית "על הסף", לפני הדיון במה שיש בה, עקב ההליכים הבלתי תקינים שהוכנה בהם.

לפחות שלוש התנגדויות נוספות הוגשו לוועדת ההתנגדויות – ביניהן ההתנגדויות של המועצה לשימור אתרים ושל חבר המועצה המקומית עו"ד יצחק פסטרנק (לא ראיתי אותן).

ומאז? לא כלום. שבעה חודשים, יותר מחצי שנה, ולא כלום. לא קבלנו הודעה על דיון שנקבע לדיון בבקשות המקדימות, ואולי, אם לא יקבלו אותן (אני חושש שהוועדה מסוגלת לזה), בתוכנית עצמה.

לפי החוק (חוק התכנון והבניה סעיף 109א, למי שמתעניין), הוועדה חייבת להחליט אם לאשר או לדחות את התוכנית תוך שלושה חדשים מהפקדתה, זאת אומרת כחודש מהתאריך האחרון להגשת התנגדות. לממונה על המחוז במשרד הפנים, שהוא, היא במחוז שלנו, גם יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה וגם יו"ר וועדת המשנה להתנגדויות, ישנם 30 ימים נוספים שבהם הוא אמור למנות "וועדה להשלמת תוכנית".

אבל מהו חוק לוועדת ההתנגדויות? ומהו בית המשפט העליון, שפסק כבר לפני כשנתיים כי אמנם כן, הממונה על המחוז באמת חייב לקיים את החוק ולמנות וועדה להשלמת תוכנית?

החוק, לדעת הוועדה הנכבדה והממונה הנכבדה, מחייב רק אותנו, אנשים פשוטים שאינם השלטון ואין להם כוח לעשות מהחוק צחוק. אם אנחנו, שכלל לא טרחו לספר לנו עד מתי אמורים היינו להגיש את ההתנגדות, אם אנחנו היינו מאחרים להגיש את ההתנגדות בימים אחדים, מייד היו מחזירים לנו אותה ללא בושה בטענה שאחרנו. זה כבר קרה.להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s