ראיתי ברחוב משהו מצחיק (4) – המידע הגיאוגרפי

לאמיתו של דבר לא ברחוב אלא במערכת המידע הגיאוגרפי (GIS) באתר המועצה המקומית ברשת, ואינני יודע אם זה מצחיק או עצוב.

מערכת ה- GIS היא תוספת חדשה לאתר הרשת של המועצה המקומית של מזכרת בתיה. זה מאמץ יפה וראוי לשבח, מצד המועצה המקומית, להצטרף אל הרשויות המקומיות הרבות שישנה להן מערכת כזו. לא הכל פועל במערכת הזאת, אבל נראה עד כמה היא הצליחה בדברים שכן פועלים.
במערכת GIS אפשר לראות דברים מעניינים ומועילים, למי שמתעניין או שהמידע דרוש לו. דבר אחד שאפשר לראות, הוא תצלום אויר עדכני למדי (קיץ 2011) ומפורט של היישוב (הסתכלו איך ביתכם נראה מלמעלה). חשוב יותר, כנראה, שאפשר לראות ולזהות פרטי גוש וחלקה של אתר, שהם המפתח להרבה מהמידע ההנדסי-תכנוני במקורות רבים, ולראות את קוי המתאר של החלקות על גבי תצלום האויר, שבו קל לזהות אתרים ותוואי-שטח.
אבל זה היה יפה יותר אם המידע הזה היה מדוייק. ישנן במערכת של מזכרת בתיה, לפחות עד הבוקר, שתי טעויות שראיתי.

הטעות הראשונה, היותר חמורה, לדעתי, היא שגבולות החלקות אינם מתאימים לתצלום האויר. את זה גיליתי כשהסתכלתי בנתוני הבית שלי, והתברר שקו הגבול משייך את משטח החניה שלי , ואפילו חלק מהבית, לשכן. ההזזה הזאת קיימת בכל מזכרת בתיה. הנה, לדוגמה, "גן אגוז":

רואים את זה היטב בגבולות החלקה (הקו השחור הדק) של הגן, שאינם תואמים לקווי המתאר של הגן וחצרות הבתים הסמוכים. בדקתי במקומות נוספים – אותה אי התאמה.

הטעות השניה היא בעיקר קוריוז. המבנה ההיסטורי "בית משק הברון" מופיע בתצלום האויר פעמיים:

במרכז התמונה נמצא צומת רח' המייסדים (שמו אינו מופיע כאן) ורח' הכנסת אורחים. מעליו (מצפון) בית משק הברון במקומו הנכון (מסומן במספרי בית 12 ו- 14). אבל משמאלו, פלאי פלאים, עוד בית משק ברון אחד, לרבות רוב החצר המרוצפת, עצים, ואפילו מכונית חונה.

אז למי שרוצה להשתמש במערכת המידע הגיאוגרפי הזאת, אני מציע להשתמש בה בזהירות, בתשומת לב לטעויות אפשריות.

והמועצה המקומית שלנו – היא לא כל כך הצליחה. האם היא יכולה לעשות משהו שהוא תקין ובסדר? לא גאוני, לא מצטיין, פשוט תקין ובסדר?להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s